Iskolai UTAZÁSOK > Magyarország > Poroszló >

Országjárás, Világörökségeink
Magyarország, Poroszló => Hortobágy

Poroszló - Hortobágy

A Hortobágyi puszta nem véletlenül volt egyik leghíresebb költőnk Petőfi Sándor kedvenc témája, hiszen a végeláthatatlan táj, melyet gyakran csak a gémes kutak, szürkemarha-gulyák vagy rackanyájak törnek meg, hamar rabul ejti az odalátogató szívét.

autóbusszal

önellátás

- utazás autóbusszal

- idegenvezetés, asszisztencia

Első megállóhelyünk a Tisza-tavi Ökocentrum, ahol megtekinthetjük Európa legnagyobb édesvizi akváriumát. A 750 ezer literes akváriumrendszer a Tisza-völgy élővilágát mutatja be. Hortobágyra a Tisza-tavon átvezető 33-as főúton, csodás környezetben, aztán a Tisza folyó hídján haladunk tovább. A Kilenclyukú híd és a kézműves udvar megtekintését követően belépési lehetőség a Pásztormúzeumba, és a Körszínbe, délután pedig ellátogatunk a Vadasparkba.