BELÉPÉS

BELÉPÉSTÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

"Mézédes Emlékeink" Mézeskalácsos, Gyertyaöntő és Cukorkakészítő Múzeum

10
Jun

A szekszárdi Petrits család 1825 óta foglalkozik mézeskalács, gyertya, cukorka és sütemények készítésével. Az évszázadok során a mesterségek apáról fiúra szálltak. Jelenleg a hatodik generáció készíti a mézeskalácsokat és gyertyákat. A múzeum bemutatja: a mézeskalácsos mesterség történetét a mézeskalácsok, cukorkák, gyertyák hagyományos készítését és eszközeit a Petrits család vállalkozásának történetét mézeskalács szíveket, huszárokat, babákat és számtalan szebbnél szebb mézeskalács figurát A kiállítást egy filmmel tesszük teljessé, melyen a kiállított tárgyak használat közben is láthatók. A film és a hozzá tartozó elektronikus tárlatvezetés magyar, német és angol nyelven is választható.

© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda