A muzsika hangja - Zenés nyári tábor

Jun

A Budapesti Nyári Fesztivál részeként kerül sor arra a gyerekeknek szóló zenés nyári táborra, melynek tematikája a híres A muzsika hangja című filmre épül.

A Szabad Tér Színház Nonprofit Kft. igazgatója, Bán Teodóra fontos küldetésének tartja, hogy a fiatalabb korosztályokat is bevezessék a színház világába. "Nincs is jobb időszak erre, mint a nyár, amikor a gyerekek autentikus környezetben szerezhetnek minderről tapasztalatot. A muzsika hangja musicalt választottuk tematikának, amely nemcsak zenés műfajként kapcsolódik a nyárhoz, hanem a Városmajori Szabadtéri Színpad egyik legnépszerűbb produkciója is volt. Emellett kiválóan alkalmas arra, hogy a gyerekek sokféle területen kipróbálják magukat" - mondta az ügyvezető és egyben a tábor házigazdája.

A foglalkozásokat úgy alakították ki, hogy a résztvevők bepillantást nyerhessenek egy előadás megszületésének folyamataiba, valamint a színházi- és drámajátékokon keresztül minél több előadói készség elsajátításában kipróbálhassák magukat. Az egyhetes intervallumokban meghirdetett tábor végén A muzsika hangja című előadás egy részletének bemutatásával adnak számot a tanultakról.

Pápai Erika vezetésével, valamint tapasztalt drámapedagógus és színházi szakemberek bevonásával tanulhatnak a gyerekek színpadi mozgást, beszédet, éneket, de a bábozás, a sminkkészítés, a szinkron, a díszlet- vagy a jelmeztervezés műhelytitkaiba is beleshetnek. Mindehhez a Városmajori Szabadtéri Színpad környezete adja a helyszínt.

Részletes információ a szabadter.hu weboldalon található.