BELÉPÉS

BELÉPÉSTÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

Darufesztivál a Hortobágyon

14
Oct

Az októberi hosszú hétvége alkalmával igazi őszi csemege várja a természet kedvelőit! A Hortobágyi Nemzeti Park látogatóközpontja idén is megrendezi a Darufesztivált október 23-25. között!

A daru a Hortobágyi Nemzeti Park jelképe és egyben az egyik legféltettebb természeti értékünk. A daruvonulás kétségtelenül az ősz legvonzóbb természeti eseménye a Hortobágyon. A több tízezer daru naponta ismétlődő, alkonyathoz kötődő vonulásának, a daruhúzásnak a megtekintésére szervezett hétvégi programok a Hortobágyi Látogatóközpont és Kézművesudvarban kezdődnek. A daruvonulási szezon kiemelt eseménye a Darufesztivál. A Darufesztivál alkalmából több, színes programlehetőség is várja az érdeklődőket, mint pl. hajnali, nappali és esti, a darvak megfigyelésére indított vezetett túrák, darugondola, hortobágyi bográcsos és "daru" ételek, daru receptverseny, kézművesvásár, darujátszóház és csillagászati bemutató.


 

© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda