Erdők Hete

Sep

Szeptember végén indul az Erdők Hete országos programsorozat, erdő és arborétum látogatások mellett megismerhetjük az erdészeti munkálatokat, és még erdei koncerten is részt vehetünk!

Mottó: „Ismerd meg az erdőt az erdészekkel!"

„Nulladik" nappokkal is készültek a szeptember 28-tól október 4-ig tartó idei Erdők Hete eseményei kapcsán, hiszen már előző hétvégén is meglátogathatunk két rendezvényt. 26-27-én a Muzsikál az Erdő koncertsorozat, a „Muzsikál az erdő" hangversenyét hallhatjuk a Körösök-völgyében.

A klasszikus zenei koncerten felül lesz kórustalálkozó, fotókiállítás, tájfutóverseny, erdei néptáncbemutató, gyerekprogramok kemencés finomságokkal a két nap során. 27-én a Zalaerdő Zrt. Nyitnikék Erdészeti Erdei Iskolájában tartják az Erdők Hete hivatalos megnyitóját.

Szeptember 28-án vezetett túrákon vehetünk részt ugyancsak a Nyitnikék Erdei Iskola szervezésében és országosan több erdei iskolában és tanösvényen. Megnézhetjük például a holdfogyatkozást egy éjszakai túra során a Körös-menti erdők felett vagy felfedezhetjük az egykori Zichy birtokot és vadászkastélyt, mely ma a budafapusztai arborétum területe.

29-én ellátogathatnak a gyerekek egy érdekes természetismereti vetélkedőre a Kecskeméti Arborétumba, Lentin kisvasutas program lesz, Nyíregyházán 5 állomásos erdei kalandtúrát tartanak az erdészek, Zalaegerszegen pedig a természetközeli gazdálkodásba pillanthatunk bele.

30-án a Csömödéri Erdei Vasút oktatókocsiját látogathatják meg az óvodás és iskolás csoportok.

Október 1-én a Tallos Pál Természetismereti Verseny zajlik majd a Bakonyerdő Zrt. szervezésében. 2-án a Zalakarosi Parkerdővel ismerkedhetünk meg, 3-án pedig családi nap lesz a Zakatoló Erdei Iskolában, vagy felfedezhetjük a Sás-völgyet a Mecsekerdő szervezésében. Ezen a napon Kaszón kivehetjük részünket a „Makkszüretben", sőt a kaszói vadasparkot és az Öregerdő tanösvényt is bejárhatjuk erdész szakember vezetésével.

Forrás: itthon.hu