Gyermek Borsodi Fonó

May

fesztivál program - Miskolc
2011-05-30 - 2011-06-03

A XV. Borsodi Fonó nemzetközi Folklórfesztivál előtt, májusban egy héten keresztül a XII. Gyermek Borsodi Fonó programjai zajlanak szintén a Diósgyőri vár falai között, ahová a gyermekeket, óvodás- és iskolás csoportokat várnak.

A szervezett iskolai kirándulócsoportok rendhagyó néprajzórán ismerkedhetnek meg Északkelet-Magyarország népművészetével, népi kismesterségeivel, ahol együtt énekelhetnek, táncolhatnak a művészekkel, táncosokkal, zenészekkel. A Diósgyőri vár fénykorába kosztümös várnép és vitéz bajvívó lovagok kalauzolják a gyermekeket.

A programon való részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges!

Program:
1. helyszín:

Népművészeti, népi kismesterség bemutató.
A tanulók az alábbi mesterségekkel ismerkedhetnek meg rövid néprajzi ismertető segítségével: fazekas, bőrműves, kosárfonó, szövő, fafaragó, teknővájó, fegyverkovács, mézeskalács és kürtős kalácskészítő, babakészítő, fa gyermekjáték készítő, gyöngyfűző.

2. helyszín:

Panoptikum a vár rondellájában.
Közép-Európa legnépesebb történelmi panoptikuma hat életképet mutat be a XIV. század virágzó középkori életéből. Középkori fegyverbemutató.

3. helyszín:

Rendhagyó történelem óra
Az Art Kommandó Interaktív Színpad tagjai korhű középkori jelmezben mutatják be a Diósgyőri Vár fénykorát. A felső vár kiállításainak megtekintése: a Diósgyőri Vár története, Lovagterem, Nagy Lajos király szobája, XIV-XVI. századi kézifegyverek, működő éremverő golyósprés.

4. helyszín:

Középkori lovasijász bemutató a várárokban
Nagy Lajos király vadászai tartanak látványos bemutatót: Piros Sándor és a Szabir Lovasíjászok ízelítőt adnak a lovasíjászat művészetéből, különböző ügyességi próbák után végül az ifjú vitéz lovaggá avatása zárja a programot.

5. helyszín:
Táncház
A gyerekek közös tánctanulásban vehetnek részt. Táncházvezető: Barsi Csaba táncpedagógus.
Zene: AGYAGBANDA

6. helyszín:
Íjászbemutató
A tanulók Árpád-kori íjjal ismerkedhetnek meg és célra lőhetnek.

7. helyszín:
Néptánc és népzenei bemutató a felső vár szabadtéri színpadán.
Közreműködnek a Szinvavölgyi Néptáncműhely gyermekcsoportjai, kísér a Tényleg Zenekar.

forrás: http://www.utazzitthon.hu/gyermek-borsodi-fono-miskolc.html