BELÉPÉS

BELÉPÉSTÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

Ne égess! VI. Játék a múzeummal

16
Oct

A Katasztrófavédelem Központi Múzeuma ( korábbi nevén: Tűzoltó Múzeum ) immár hatodik alkalommal hirdet rajz-és irodalmi pályázatot általános iskolás tanulók számára.A rajzpályázatot az általános iskolák alsó és felső tagozatos diákjai számára írjuk ki Ne égess! címmel, melyre nevezhetnek bármilyen tűzzel, a tűzoltók munkájával kapcsolatos eredeti ötleteikkel, valamint újdonságképpen ez évben örömmel vesszük a katasztrófákkal (földrengés, árvíz, vihar, vegyi baleset ) és a katasztrófák elhárításával kapcsolatos műveket is.  / Ceruza, filc, vízfesték, ragasztott képek, stb. /

Az irodalmi pályázat felső tagozatos diákoknak szól.

„Az én történetem” címmel megtörtént, vagy elképzelt tűzeset irodalmi feldolgozását várjuk, illetve a rajzpályázathoz hasonlóan a témakör idén kibővül egy-egy katasztrófa ( földrengés, árvíz, vihar, vegyi baleset ) leírásának lehetőségével. A fogalmazások szabadon választott műfajban készülhetnek / vers, elbeszélés, mese, fantasy, stb. /

Az írások terjedelme ne legyen több mint három oldal!

Kérjük, hogy a pályázatokat – iskola, osztály megjelölésével - postai úton juttassák el a múzeum címére: 1105 Budapest, Martinovics tér 12.

Elérhetőségként e-mail címet és/vagy telefonszámot is kérünk!

A beküldési határidő: 2012. december 21. / péntek /

A legjobb írásokat és rajzokat publikáljuk, a kiemelkedő alkotásokból kiállítást is rendezünk. A győzteseket és helyezetteket ünnepélyes eredményhirdetésen jutalmazzuk, akik ezután megtekinthetik a múzeum gyűjteményét, és közelebbről megismerkedhetnek a tűzoltók, katasztrófavédők életével és munkájával.

A pályázattal kapcsolatban felmerülő kérdésekre telefonon vagy e-mailben  
T: 06-1 261-35-86;
E-mail: kok.muzeum@katved.gov.hu

Sok sikert, jó munkát kívánunk!

© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda