BELÉPÉS

BELÉPÉSTÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

Reneszánsz ételek - Ételek reneszánsza

29
Aug

A kiállításon felidézik az európai koronás fők lakomáit, többek között megtudjuk, hogy Medici Mária mit vitt magával a francia királyi udvarba. Galeotto hiteles forrásából értesülünk Mátyás és Beatrix esküvőjéről és bepillanthatunk egy korabeli középkori konyhába. A terített asztal átvezet minket a jelenbe: színes tablókat és eredeti tárgyakat láthatunk az évente megrendezett hagyományőrző versenyekről, a mai gasztronómiai fesztiválokról. A látogatók az interaktív módszerek segítségével a „reneszánsz életérzés” részeseivé válnak. A tárlat célja, hogy bemutassa a mai gasztronómiai kultúra újjászületését.
Budapest, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum
2008. március 20 - november 10.

© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda