BELÉPÉS

BELÉPÉSTÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

Strucctojások a Miskolci Állatkertben

24
Sep

A Miskolci Állatkert jelenlegi struccai – egy kakas és két tojó – idén áprilisban kerültek a kertbe.
Új helyüket – az alakuló Afrika-bemutatóban a sörényes juhok és a jávorantilopok szomszédságában – mára annyira megszokták, hogy az egyik tojó néhány nappal ezelőtt el is kezdte a tojásrakást. A strucckakasok az esős évszakot megelőző párzási időszakukban néhány nőstényt gyűjtenek maguk köré. A legmagasabb rangú tojó kezdi a tojásrakást a kakas által kapart, fészekként szolgáló sekély mélyedésbe, és felváltva költik a tojásokat. Később a többi tojó is gyakran ugyanabba a fészekbe rakja tojásait, így egy fészekalj akár 60 tojásból is állhat. A csibék mintegy 40 nap alatt kelnek ki a tojásból. Mivel a korábbi tapasztalatok alapján a strucctojások közül az elsők gyakran terméketlennek bizonyulnak, ezért az első három tojást elvették a madaraktól az állatkert munkatársai. Ezekből a tojásokból később dísztárgyak készülnek majd. Mostanra azonban már újabb négy tojásról gondoskodnak a struccok, de remélhetőleg ez a szám tovább fog még gyarapodni, és belőlük ki is kelnek majd a strucc-csibék.

© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda