SZENT MÁRTON NAPI NAGYVÁSÁR

Nov

A szombathelyi Szent Márton napi vásárra az ország valamennyi szegletéből érkeznek kereskedők, kézművesek, népművészek, iparművészek.

A már hagyományossá vált rendezvény stílusos helyszíne a Vasi Múzeumfalu. Az országos nagyvásáron beszerezhetők a mindennapi élet fontos és hasznos, tradicionális kellékei a len-, kender- és gyapjútermékektől a konyhai felszerelésekig. Mindezek mellett a vásári sokadalom mulattatására tréfás népi játékokat, vásári komédiákat, zenés, táncos produkciókat, tökverést, lúdnyak-szakítást láthat a nagyérdemű. Aki pedig a csípős novemberi hidegben átfázna, finom illatú, ízes forralt bor mellett melegedhet a számos lacikonyha valamelyikében, stílusosan Márton-napi libasültet kóstolgatva.

Belépődíj: Felnőtt: 900 FT Diák, nyugdíjas: 400 FT 6 év alatt ingyenes
Esemény kezdete: 2015.11.07. 9:00
Esemény vége: 2015.11.08. 17:00
Helyszín: Vasi Múzeum Falu, Szombathely

Cím: 9700 Szombathely, Árpád út 30.

Forrás:itthon.hu