Történelmi Játszópark

Feb

A visegrádi Királyi Palota előkertjében mesekert és foglalkoztató ház várja játszani vágyó vendégeit. Egyenesen a Mátyás-mesék világába léphetnek be a veretes díszkapun át, melyet két hatalmas magyar és török vitéz őriz mindazoktól, kik nem hiszik a meséket.

A messze földön híres visegrádi királyi udvar életét régészeti és történeti emlékeken keresztül ismerhetik meg a látogatók a helyreállított Királyi Palotában. A Mátyás Király Múzeum Játszóparkjának felépítésével a történelmi helyszín mellett a mesék és regék máig is élő emlékkincsét elevenítjük fel. Múltunk kapuját itt a Mátyás-mesék világán keresztül nyitjuk meg vendégeink előtt.

A Mátyás király játszópark nem hasonlít a hagyományos játszóterekhez. Elemeivel minden érzékszervre hatni kíván: a színek és a hangok kavalkádja mellett minden játékhoz más és más illatú növények vezetnek. A játszószerek mind természetes anyagokból készült egyedi tervezésű műalkotások, melyek játékosan illeszkednek történelmi környezetükbe.

Lépjenek be a csodakertbe, Kövessék az álruhás Mátyás királyt a birodalmát átszelő ösvényeken, lessék meg vadas és madaras kertjét, a remetelakot és a kápolnát! Bolyongjanak az útvesztőben, másszák meg a tornyokat és Beatrix trónját. Utazzanak sárkányszekéren és Mátyás hajóján, lengjenek a hintákon és küzdjenek meg az óriás forgóvitézzel. Majd pihenjenek le végül az illatos növények övezte ligetek padjain, és csak figyeljék, ahogy életre kelnek a kertben a mesék évszázados alakjai.

A Játszópark végében sokajtós ház áll, melyben rendezvények alkalmával számtalan foglalkozás, bemutató, előadás és vetítés vár vendégeinkre. A ház gazdag programját kövessék honlapunkon hétről-hétre!Visegrádon a Királyi Palota előkertjében mesekert és foglalkoztató ház várja játszani vágyó vendégeit. Egyenesen a Mátyás-mesék világába léphetnek be a veretes díszkapun át, melyet két hatalmas magyar és török vitéz őriz mindazoktól, kik nem hiszik a meséket.

Forrás: http://visegradmuzeum.hu/jatszopark