BELÉPÉS

BELÉPÉSTÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok

05
Mar

Az Úr 2013. esztendejében, július hava második hetében, 12-13-14-én fényes ünnepség veszi kezdetét a visegrádi királyi palotában. Úgy mint 1335-ben, a magyarok királya Károly vendégül látja a csehek királyát és fiát, a morva őrgrófot, valamint a lengyelek királyát, bajvívó vitézeikkel és díszes kíséretükkel. Érkezik még számtalan nemes Magyarországról és más országokból, hogy tanúi lehessenek a királyok találkozójának és a lovagi tornának. Mint azt a heroldok már jó előre kihirdették, a tornán a legnemesebb, legvitézebb bajvívók vesznek részt, melyre a magyarok vitéz és bölcs királya, Károly és gyönyörű városa, Visegrád szeretettel vár minden érdeklődőt.

Előadások: péntek, szombat, vasárnap

Állandó programok
- A királyok útján a fejedelmek pompás menetét több száz vitéz, apród, a legkülönfélébb mesterek, vásári komédiások, utcai árusok és a nagyszámú vendégsereg követi. Ezzel kezdetét veszi a feledhetetlen nap, a látványosságok, események áradata.
- A középkori vásár vidám forgatagában gólyalábasok, csepűrágók, zenészek bemutatói szórakoztatják a vásárosok között sétáló vendégeket. A vásárban régi mesterségek bemutatói, kézműves foglalkozások várják a látogatókat.
- A királyi palotában a Királyi Borudvar Magyarország történelmi borvidékeinek teljes kínálatát nyújtja (11-23 óráig). Minden nap együtt lakomázhat a királyokkal, választhat a hamisítatlan középkori étkekből, magyar és morva borokból.
- A szabadtéri színpadon régizenei koncertek, történelmi táncbemutatók, vásári komédiák, bábelőadások egész nap az érdeklődőket.
- A városi parkban katonai tábor épül, ahol vendégeink betekintést nyerhetnek a lovagi élet mindennapjaiba és kipróbálhatják a kor fegyvereit. Emellett idén először, pénteken és szombaton középkori bajvívó versenyen mérik össze tudásukat a vitéz és bátor lovagok.
- Középkori kikötő, lovagi tábor a kápolna melletti Duna-parton
- A Salamon-toronynál vásári komédiások szórakoztatják a közönséget.
- A Fellegvárban középkori ostromszer bemutató, Szent Korona kiállítás és a királytalálkozót bemutató panoptikum fogadja a látogatót.

Program:
Péntek - 2013. július 12.
09.30 Királyi Menet

Királyi palota lovagi tornapálya
10.00-11.00 János cseh király lovagi tornája
11.30-12.30 Íjászverseny
13.00-14.00 Kázmér lengyel király lovagi tornája
16.00-16.30 Lovagok vetélkedője (csatacsillaggal és hajító lándzsával)
16.30-17.00  Kosztümös élősakk
17.00-19.00 Károly Róbert magyar király lovagi tornája
21.00-22.00 Visegrádi Szent György Lovagrend bemutatója, valamint a Primavera táncegyüttes “Tüzet viszek” című táncszínház előadása

Királyi Borudvar
11.00-23.00 a borudvar várja Önöket a palotában, Magyarország és a külföld legkiválóbb borászaival és boraival
19.30-21.00 TÉKA koncert és táncház
A színpadon még fellépnek: Betonbrigád, Szelindek, Hollóének Hungarica, Susato, Remdih régizene együttesek

Szombat - 2013. július 13.
09.30 Királyi Menet Visegrád Fő utcáján a katolikus templomtól a királyi palotáig
A színpompás menetben látható a cseh király és fia a morva őrgróf bajvívó vitézeikkel, a lengyel király lovagjai élén, a magyarok királya főrangú emberei kíséretében, címeres fegyverzetben. A menetet hazai és külhoni előkelők, lovagok, katonák sokasága kíséri.

Királyi palota lovagi tornapálya
10.00-11.00 János cseh király lovagi tornája
12.00-13.00 Kázmér lengyel király lovagi tornája
14.00-16.00 Károly Róbert magyar király lovagi tornája
16.30-17.30 Toldi verseny
18.00-19.00 János cseh király lovagi tornája
21.00-22.00 Nemzetközi lovagi torna cseh, lengyel, német, szerb, olasz, szlovén, magyar lovagok részvételével
22.00 Tűzijáték

Királyi Borudvar
11.00-23.00 a borudvar várja Önöket a palotában, Magyarország és a külföld legkiválóbb borászaival és boraival
A színpadon a Szelindek, Hollóének Hungarica, Susato, Remdih régizene együttesek lépnek fel.

Vasárnap - 2013. július 14.
09.30 Királyi Menet Visegrád Fő utcáján a katolikus templomtól a királyi palotáig
A színpompás menetben látható a cseh király és fia a morva őrgróf bajvívó vitézeikkel, a lengyel király lovagjai élén, a magyarok királya főrangú emberei kíséretében, címeres fegyverzetben. A menetet hazai és külhoni előkelők, lovagok, katonák sokasága kíséri.

Királyi palota lovagi tornapálya
10.00-11.00 János cseh király lovagi tornája
11.30-12.30 Történelmi Íjászverseny
13.00-14.00 Kázmér lengyel király lovagi tornája
15.00-17.00 Károly Róbert magyar király lovagi tornája

Ezen a napon Károly Róbert magyar király lovagi tornáján a felnőtt jegyáraiból 50%-os kedvezményt biztosítunk.
A kedvezmények a helyszínen váltott jegyek esetén érvényesek!!!

Királyi Borudvar
11.00-17.00 a borudvar várja Önöket a palotában, Magyarország és a külföld legkiválóbb borászaival és boraival

További információk, jegyárak: http://www.fesztivalkalauz.hu/index.php/option/naptar/task/details/faz/22371

© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda