Parlament, Bécs

Advent Bécsben - Parlament látogatás

Parlament - Városnézés - Karácsonyi vásár

Advent Bécsben - Parlament látogatás

Egynapos látogatás Bécsben, a görög templomra hasonlító, kétkamarás Ring-palotában, az Osztrák Szövetségi Köztársaság parlamentjében. Fedezzük fel Ausztria Parlamentjének rejtélyeit, majd vegyüljünk el az adventi forgatagban!

Miért épp egy görög templomra hasonlít az osztrák parlament?
Mi volt a véleménye az akkori uralkodónak, Ferenc Józsefnek a demokráciát előkészítő épületről?
Hogyan nézett ki a parlamentáris rendszer az Osztrák-Magyar Monarchia idején?
Mekkora beleszólásuk volt hazánkfiainak a politikába?
Hány tartomány képviseli magát a mai parlamentben?

Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk, miközben tárlatvezetőnkkel érintjük a díszes lépcsőházat, az üléstermeket, az oszlopcsarnokot, és az ódon folyosókat.

Délután gyalogos városnézés keretében megismerkedünk az osztrák főváros néhány titkával, újra felfedezzük a híres épületeket és barangolunk az ismerős utcákon, csodálva a karácsonyi fényeket. Idegenvezetőnk érdekes információkkal teszi látogatásunkat még emlékezetesebbé.

Felsőkategóriás autóbusszal. Felszereltség: légkondícionálás, állítható-bővíthető ülések. Felhívjuk a figyelmet, hogy téli időszakban a fagyveszély miatt buszainkon nem üzemel a büfé és a WC.

Zárt csoportoknak bármely más napon, és vidéki kiállással is indítunk utakat!

A VÁROSI BELÉPŐ+GÁZOLAJFELÁRAT (5€/fő ) AZ IDEGENVEZETŐ FELSZÁLLÁSKOR SZEDI BE!

Igény szerinti időpontban, akár több napra, tetszőleges indulási helyszínnel! Árakért forduljon Irodánkhoz! Az árak időpont, létszám, program és indulási helyszín fügvvényében változhat!

Kötelező városi belépő+gázolajfelár: 5 €/fő, melyet FELSZÁLLÁSKOR az idegenvezető szed be.

Belépőjegy:
Parlamentlátogatás idegenvezetéssel
: 4 € / felnőtt (min. 10 fős csoportos ár), 2,5 € / diák, 19 éves kor alatt ingyenes

Kérjük, hogy szíveskedjetek a pontos összeggel fizetni, mert nagyobb címlet esetén probléma adódhat a visszaadásból.

A részvételi díj tartalmazza az utazást felsőkategóriás autóbusszal (légkondícionálás, állítható-bővíthető ülések), valamint az idegenvezetést.

A feltüntetett árak online árak. Személyes befizetés esetén 500 Ft/fő ügyintézési díjat számolunk fel!

• Kora reggeli indulás a kívánt felszállási helyről.
  • Utazás és ismerkedés az elsuhanó tájjal, Ausztriával, Béccsel.
  • Buszról csodáljuk meg a város számos látnivalóját, miközben megközelítjük a Ringen fekvő Parlamentet.
  • Idegenvezetőnkkel és a Parlament helyi idegenvezetője segítségével látogatás az épületben. Sétánk során felkeressük az épület nevezetes részeit, termeit.
  • Fakultatív (kb. másfél órás) városnéző séta idegenvezetőnkkel a belvárosban. Aki csatlakozik, Bécs újabb titkait ismerheti meg, és ötleteket nyerhet, hogy miként tegye teljessé a karácsonyi kirándulást.
  • Délután szabadidő az osztrák fővárosban, így lehetőség nyílik felkeresni a számtalan vásár egyikét. Nézzük meg a hatalmas vásárt a Városháza előtt, keressünk valami retró ajándékot a szülőknek az Am Hofon, gyűjtsünk bögrét a Karlsplatzon, igyunk egyet búcsúzóul Mária Terézia szobránál!
  • Este indulás vissza Magyarországra

A VÁROSI BELÉPŐ+GÁZOLAJFELÁRAT (5€/fő ) AZ IDEGENVEZETŐ FELSZÁLLÁSKOR SZEDI BE!