Iskolai UTAZÁSOK > Lengyelország > Zakopane >

Lengyelország, Zakopane
11900 Ft-tól*

Advent Zakopaneban

A Közép-Lengyelország déli részén, a szlovák határtól mindössze pár kilométerre található Zakopane a Magas-Tátra népszerű üdülővárosa; a síelők télen, a túrázók nyáron, a hegymászók pedig egész évben szeretnek idelátogatni. A 18. század végén és a 19. század elején Zakopane lett Lengyelország leglátványosabb művészkolóniája; a kultúra valóságos melegágya volt itt egészen a II. világháborút követő szovjet megszállásig. Ma pazar faházaival igazi időutazás a múltba.

felsőkategóriás busszal

• felsőkategóriás busz
  • csoportkísérő idegenvezető
  • Gubalowka-felvonó belépője

Indulás a megadott időpontban a megadott helyszínről. Utazás Szlovákián keresztül Lengyelországba. Érkezés Zakopane-ba a késő délelőtti órákban. Séta az adventi fényekben pompázó üdülőparadicsom sétálóutcáján ahol megtekintjük a gorál népcsoport díszes faházait, és templomát. Majd fogaskerekűvel feljuthatunk a Gubalowka hegyre (1128m), ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a városra és az azt körülölelő hegyekre. Itt már megkóstolhatjuk a helyi ínyenc ízeket (faszénen sült húsok, kolbász hurka stb). Ezt követően vásárlási lehetőség a piacon és a sétálóutcában.  (helyi kézműves termékek, jó minőségű bőráruk, fafaragványok, füstölt házi sajtok minden formában, és ízesítésben, karácsonyi ajándékok, bőr papucsok, sapkák, gyapjú kesztyűk stb).  Érdemes felkeresni a helyi specialitásokat kínáló hangulatos éttermeket is! Indulás haza késő délután, visszaérkezés a kiindulási helyre az éjféli órákban.

Fakultatív program:

Lovasszánozás Zakopane-ban  (hó esetén)

Varázslatos érzés suhanni a szánnal a Zakopane környéki kanyargós ösvényeken, gyönyörködni a Tátrában, a lovak patkóinak ütemes léptét elnyelő hóban és a csengők csinlingelésében. Aki egyszer kipróbálja, annak felejthetetlen élményben lesz része. Az általában kora estébe nyúló 1 órás lovasszánozásokat, fáklyákkal, és grilltűzhely melletti pihenővel teszik még emlékezetesebbé.

Hó hiányában lovacskocsikázás a program!

Fakultatív programok

Lovasszánozás/kocsikázás Zakopaneban
45 PLN / fő

Hó hiányában lovaskocsikázás a program!