Iskolai UTAZÁSOK > Magyarország > Veszprém >

Országjárás
Magyarország, Veszprém => Zirc => Herend

Bakonyi tájakon

Veszprém, legnagyobb hegységünk „fővárosa” a királynék városa címet viseli Gizella királynénk óta. Zirc lakosai pedig többek között arra büszkék, hogy hazánk legmagasabban fekvő városában élnek.

Autóbusszal

• utazást
  • idegenvezetést

Látogassunk el a „Királynék városába”, Magyarország legmagasabban fekvő megyeszékhelyére. Sétáljunk egyet a várnegyedben és csodáljuk meg a kilátást a Szent István völgyhídra. A „Királynék városa” után felkeressük a királynők porcelánját, a világhírű herendi porcelángyárat. Betekintést nyerhetünk a gyönyörű porcelánkülönlegességek múltjába, a Minimanufaktúra látogatás során pedig saját szemünkkel csodálhatjuk meg, hogyan születik meg a híres porcelán. A zirci arborétum hazánk legmagasabban fekvő élőfa-gyűjteménye, az 1182-ben Zircen letelepedett ciszterci rend hozta létre. Mintegy hatszáz fa- és cserjefaj, illetve fajta szín- és formagazdagságát élvezheti az idelátogató.