Bécsi osztálykirándulás - A zene szárnyán

Bécsi osztálykirándulás - A zene szárnyán

Szervezett program Bécs legérdekesebb interaktív múzeumában, a Zene Házában, amely során megismerkedhetnek a zene kiemelkedő mestereivel, a klasszikustól egészen a modern zenéig. Zárt csoportok részére szervezett program.

Kétségkívül Bécs legérdekesebb interaktív múzeuma a minden tekintetben egyedülálló Zene Háza. A zene birodalmába invitáló hatszintes kiállítás minden korosztályt el fog bűvölni.

A Polyphonium szint a világ hangjainak gyűjtőhelye: a legkülönfélébb zajokkal, hangzásokkal ismerkedhetünk itt meg, saját melódiákat komponálhatunk, aminek létrehozását a legkorszerűbb keverőpultok, multimédia-berendezések és komputerszimulációk teszik lehetővé.

Továbbá óriási hangszereken játszhatunk sőt egy teljesen sötét szobában megtapasztalhatjuk, milyen hangokat hall az embrió az anyaméhben.

Ennél már csak az érdekesebb, hogy egy különleges technika segítségével a Bécsi Filharmonikusokat is vezényelhetjük, akik – ha jól követjük a ritmust – megtapsolnak.

Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert, Strauß, Mahler és még sorolhatnánk... számtalan jelentős zenei egyéniség élt ebben a városban. A Történelem szinten az ő életükről mesélnek a dokumentumok, modellek, ruházatok, színházi cédulák, partitúrák, feljegyzések és személyes tárgyak.

Mozarttal és a barokk korabeli bécsi élettel, a zeneszerző egyetlen fennmaradt lakásán berendezett múzeumban ismerkerkedünk meg közelebbről.

Igény szerinti időpontban, akár több napra, tetszőleges indulási helyszínnel! Árakért forduljon Irodánkhoz! Az árak időpont, létszám, program és indulási helyszín fügvvényében változhat!

Belépőjegy:

A Zene Háza és Mozart-ház kombinált jegy diák: 17 €

A Zene Háza és Mozart-ház kombinált jegy felnőtt: 12 €

A részvételi díj tartalmazza az utazást felsőkategóriás autóbusszal, valamint az idegenvezetést.

- Kora reggeli indulás
- A Zene háza - interaktív kiállítás