Iskolai UTAZÁSOK > Magyarország > Fertőd >

Kastélytúra itthon és a szomszédoknál

Magyarország, Fertőd => Ausztria, Fraknó => Eisenstadt

Kastélytúra itthon és a szomszédoknál

Jöjjön velünk a nagymúltú Esterházy főnemesi család otthonaiba! Lássa saját szemeivel a gyönyörűen felújított fertődi kastélyt, hagyja magát elvarázsolni az elragadó környezetben, Fraknó várában, hogy aztán a napot az Esterházy-ak legnagyobb kastélyában, Kismartonban (Eisenstadt) fejezze be!

Önellátás.

A feltüntetett árak on-line árak!

Indulás reggel, utazás pihenővel. Első programunk a nap során a nemrégiben, gyönyörűen felújított fertődi kastély lesz, ahol Esterházy „Fényes” Miklós tündérvilágába nyerhetünk betekintést. Látványelemekkel, zenei betétekkel, díszletszerű egyedi belsőépítészeti elemekkel, játékos megoldásokkal, valamint a barokk ünnepek animációs feldolgozásával elevenedik meg a 250 évvel ezelőtti korszak, Esterházy „Fényes" Miklós tündérvilága és udvari komponistája Joseph Haydn eszterházai korszaka a kiállításon. Továbbutazunk az Esterházy-ak sasfészkébe, Fraknó (Forchtenstein) várába. A nap a szomszédos Kismartonban (Eisenstadt) zárul. Az Esterházy-kastély eredete egy XIII. századi várra nyúlik vissza, amelyet később újra és újra átépítettek, valamint bővítettek. Mára a kastély színvonalas kulturális rendezvények helyszíne, és betekintést ad az Esterházy hercegek főúri világába. Visszaérkezés a kiindulási helyre a késő esti órákban.