Iskolai UTAZÁSOK > Magyarország > Pécs >

Országjárás, Világörökségeink
Magyarország, Pécs => Siklós

Pécs

A római kori Sopiane 1600 éves ókeresztény temetőjének feltárt építményegyüttese építészetében és falfestészetében rendkívül sokoldalúan és összetetten szemléli az északi és nyugati római provinciák korai keresztény temetkezési építészetét és művészetét, illetve a temetkezési gyakorlatot és a halotti kultuszt. Rómán kívül Pécsett maradt fenn a legnagyobb és legjobb minőségű, ilyen típusú korai keresztény együttes, melynek értékét még növeli, hogy a IV. században emelt kultikus épületek olyan állapotban maradtak meg, amilyenben a népvándorlás korában voltak.

Autóbusszal

önellátás

- autóbuszos utazás

- idegenvezetés, asszisztencia

Tartson velünk Pécsre, a Mecsek fővárosába, amely 2010-ben elnyerte az Európa Kulturális Fővárosa címet, nem véletlenül, hiszen igazi kulturális gyöngyszemek találhatók itt. Először látogatást teszünk a Zsolnay negyedben, majd sétát a belvárosban (Király utca, Dzsámi, Székesegyház, Ókeresztény sírkamrák). Ezt követően szabadidő, majd tovább utazás Siklósra.  A siklósi vár hazánk fontos történelmi nevezetessége, erődjének első falait még a 13. században, 1251 körül rakták le. Az első írásos emlék 1294-ből való és a pécsi káptalanság irattárában megtalálható.