BELÉPÉS

BELÉPÉS


TÁMOGATÓ
PARTNEREINK


Budapesti
Fővárosi
Önkormányzat

Oktatási
és Kultúrális
Minisztérium

Iskolai UTAZÁSOK > Magyarország > Esztergom >

Dunakanyar_iskolaikirandulas.hu

1 nap a Dunakanyarban

Esztergom, Visegrád
Típusa:
Városlátogatás
Utazás módja:
Busz
Úticélok:
Magyarország, Esztergom => Visegrád => Visegrád
Utazás időtartama:
1 nap
Indulás helye:
Budapest
Indulás ideje:
Van hely
Megjegyzés:
Az ár min. 46 befizető fő esetén érvényes! 3 fő Pedagógus részére ingyenességet biztosítunk!
Utazás ára:
3.990 Ft/fő
Leírás
Program
Fizetendő
Térkép

1 nap a Dunakanyarban

Lenyűgöző méretek, csodálatos kilátás, az ember alkotta és a természeti táj harmonikus találkozása. Ez a Dunakanyar!

Esztergomban a Bazilika bejárása, az altemplom és a kupolakilátó megmászása után szívből ajánljuk a gyerekek által oly kedvelt, 2001-ben Év Múzeuma díjat nyert Duna Múzeum meglátogatását. A Babits Emlékház udvaráról csodálatos kilátás nyílik a Dunára és a Bazilikára. További programlehetőségek Esztergomban: Vármúzeum, Balassa Bálint Múzeum, Keresztény Múzeum, Aquasziget, Főszékesegyházi Kincstár és Könyvtár, duna-parti séta, Párkány.

 

A visegrádi Mátyás Király Múzeum tárlatát a gyermekek számára szakképzett vezetők teszik élvezetessé. A Fellegvárban Panoptikum és Vadászati Kiállítás várja a látogatókat. További programlehetőségek Visegrádon: Salamon-torony, nyári bob, Nagyvillám-kilátó.

Szentendre ódon hangulatú belvárosa mellett Szabadtéri Néprajzi Múzeumáról nevezetes. Egyéb látnivalók: Kovács Margit Gyűjtemény, Szentendrei Képtár, Népművészetek Háza, Marcipán Múzeum, Dobos Édesség Múzeum, Szerb Ortodox Egyházművészeti Múzeum, Szentendrei Közlekedési Múzeum.

A három budapest-környéki látnivaló együttes megtekintését két- illetve háromnapos kirándulás keretében javasoljuk. Egynapos kirándulás tervezésekor érdemes egy várost választani. Többnapos kirándulás esetén Budapesttel is összeköthető a program.

 

Kiegészítő információk
Az utazásról:

autóbusszal

Az ár tartalmazza

A részvételi díj tartalmazza a szervezés, a csoportot Budapestről a Dunakanyarba és vissza szállító különbusz, az idegenvezetés, és a feltüntetett programok költségét.
A program min. 46  fizető fő gyermek után 3 fő pedagógusnak ingyenes. (autóbusz kapacitása: 49 fő)

A kiránduláson résztvevő gyermekek (10 gyermek) után egy kísérő ingyenes vasúti utazásra jogosult, így esetükben a fent leírt részvételi díjhoz az útiköltség nem adódik hozzá. (Kivéve ha a csoport csak IC vonattal tud feljutni a fővárosba. A pótdíjra nem vonatkozik az ingyenesség.)
Az ingyenes utazáshoz szükséges fogadónyilatkozat kérvényét Irodánk juttatja el iskolájuknak.



Az ár nem tartalmazza

Fakultatív programok:

Esztergom:

 • Esztergomi Bazilika, Altemplom, Kincstár, Kupola
 • Duna Múzeum
 • Babits Háza
 • Párkányi kaland, interaktív esztergomi városnéző túrával
 • Esztergomi interaktív csapatépítő városnéző túra
 • lézerjáték - különleges csapatjáték
 • kisvonatozás a Bazilikától a Prímás szigeten található hajóállomásig



Visegrád:

 • Fellegvár
 • Bobozási lehetőség
 • Salamon torony
 • Interaktív visegrádi városnéző túrával

 

Program

Tájékoztató program leírása:

(csoportokra szabott programok - vasúthoz kötött érkezési és távozási időpontok figyelembevételével, valamint a jelentkezés beérkezésének és programhelyszínek telítettségének függvénye szerint alakul)

 • Érkezés a pályaudvarra, csoportkísérőnk a peronon várja az osztályt.
 • Utazás Budapestről Esztergomba
 • Rövid városnézés idegenvezetővel
 • Séta a Mária Valéria hídon, kilátással a Dunára
 • Utazás Visegrádra
 • Mátyás király Múzeum - A múzeum állandó kiállítása tárlatvezetés nélkül tekinthető meg. Az országos hatáskörű múzeum megtekintésével igénybe vehető a díjmentes vasúti utazás.
 • 1 órás Dunai hajókázás idegenvezetéssel különhajóval Visegrádon
 • Visszautazás Budapestre



© copyright 2008 Millennium
Budapest Programiroda